COVID 19 & SBP
aktuálně

Čau parto,
na podzim loňského roku, když jsme oznamovali program Slavností břeclavského piva 2020, jsem tušil, že těžko můžeme takový program v budoucnu opakovat. Měl jsem obrovskou radost. Ta energie, kterou jsme od vás dostávali, byla neuvěřitelná. Ale jak to tak bývá, události nabraly úplně jiný směr.

Namísto ladění areálu spíše řešíme, jestli festival vůbec bude. Jsme ve vleku světových událostí, kterým se snažíme přizpůsobit a najít východisko, které bude nejlepší pro vás, fanoušky SBP. Máme zde několik informací vycházejících z často kladených otázek, níže je přikládáme.

Ještě než se se znovu potkáme pod břeclavským zámkem, chci vám touto cestou poděkovat za ohromnou podporu festivalu a vzájemnou ohleduplnost, kterou si v těchto dnech věnujeme, ale hlavně popřát pevné zdraví - jelikož nic nemá větší hodnotu. A až tahle divná doba skončí, máme plán! Pořádně to odpálit na vašem oblíbeném fesťáku.

Díky, že jste s námi. Držte se ❤
Honza

Budou Slavnosti břeclavského piva 2020?

V tento moment to nedokážeme garantovat. Spousta věcí se mění ze dne na den a vývoj v horizontu měsíců neumí nikdo předpovědět. Je to pro nás nová situace, kterou kromě odpovědných příprav na různé varianty nejsme schopni nijak ovlivnit. Pro nás je prioritou zdraví a bezpečnost návštěvníků. To budou hlavní faktory, od kterých se při rozhodování o konání letošních Slavností budeme odrážet. Zároveň budeme následovat doporučení či přímo nařízení o konání festivalů našeho rozsahu. Prosíme vás tedy o strpení a jakmile bude situace jasnější, budeme vás neprodleně informovat.

Jak na situaci reagují kapely?

Jsme s kapelami, ale i dodavateli techniky, službami, úřady a celým naším týmem v denním kontaktu. Sice na dálku, ale aktivně. Vycházíme ze stejných informací a vzájemně si je snažíme upřesňovat. Všichni máme zájem, aby fesťák proběhl v plném rozsahu, ale nikdo z nás nechce jít za hranu, která by ohrožovala zdraví byť jediného fanouška.

Co se bude dít, pokud situace neumožní konání Slavností?

Hlavní variantou by pak bylo přesunout festival na červen 2021 s tím, že bychom zachovali program z letošního roku. Dobrá zpráva je, že v tento moment máme potvrzeno 90 % interpretů, včetně všech headlinerů. O dalších jednáme a pokud by přesun nebyl možný, máme připravenou více než adekvátní náhradu.

Je možné, že se Slavnosti přesunou na pozdější termín v létě 2020?

Tuto možnost jsme prověřovali, ale nepovedlo se nám udržet kostru programu v aktuálním složení. Dělat festival “napůl” nechceme, nebylo by to fér vůči vám. Zároveň nikdo nedokáže říci, jak to bude u nás za 4 měsíce vypadat. Bylo by to nižší, ale stále relativně vysoké riziko.

Pokud by se SBP přesunuly o rok, co by nastalo se vstupenkami?

Vstupenky by zůstaly v platnosti i na rok 2021. Program po jednotlivých dnech by zůstal nezměněný, tudíž jednodenní vstupenky by byly navázány na stejné kapely jako letos.

Jak by to bylo se vstupenkami JUNIOR vázanými na věk v letošním roce?

Akceptovali bychom všechny JUNIOR vstupenky zakoupené do dne oznámení přesunu. V platnosti by zůstaly samozřejmě také kempy, takže o svůj flek pro stan nepřijdete.

Kdy se definitivně dozvíme, zda letos proběhnou Slavnosti břeclavského piva?

Do konce dubna. Vše bude záležet na vývoji rozhodnutí české vlády o povolení akcí většího rozsahu a otevření či uzavření státních hranic. Ze Slovenska máme řadu fanoušků, ale i historicky nejvíce kapel. I to je pro nás kritériem při rozhodování.

Může aktuální situace ovlivnit festival ekonomicky?

Přípravy festivalu začínají už 15 měsíců před datem konání. Po celou tuto dobu se vrství náklady na program, techniku, komunikaci a samotný provoz. To vše se pak srovnává ke dni konání festivalu. Bohužel už dnes je jisté, že ať půjdeme jakoukoliv variantou, bude znamenat výraznou mínusovou bilanci. Nad ekonomický výsledek však stavíme zdraví každého fanouška, který je srdcem festivalu. A právě pro vás chceme festival udržet a dále rozvíjet. Děkujeme za podporu, velmi si jí vážíme.

V Břeclavi
4. 4. 2020